Andrew Yang, probitcoinowy polityk z USA, będzie członkiem rządu Joe Bidena?

7 months ago 14

Andrew Yang, probitcoinowy polityk z USA, będzie członkiem rządu Joe Bidena?Andrew Yang, polityk Partii Demokratycznej, który jest znany ze swojej probitcoinowej postawy, ma zdaniem CNN duże szanse na zostanie sekretarzem handlu w gabinecie Joe Bidena.

Yang ma, zdaniem CNN, duże szanse na to, by zostać sekretarzem handlu w rządzie Bidena. Jest on znany ze swojej sympatii do blockchaina i bitcoina, o czym mówił w czasie swojej kampanii wyborczej w 2019 r.

Andrew Yang w gabinecie Bidena?

CNN donosi, że informatorzy telewizji sugerują, że Yang ma duże szanse na to, by zostać członkiem rządu Joe Bidena i to w roli sekretarza handlu.

Wcześniej sam Yang sugerował, że rozmawiał już z Bidenem o przyszłej współpracy, ale na stole był raczej projekt utworzenia nowego urzędu dot. nowych technologii i innowacji. Możliwe, że ten częściowo upadł i młody polityk będzie zajmował się tego typu sprawami, ale w roli wspomnianego sekretarza handlu.

Probitcoinowy polityk w rządzie USA

Yang zasłynął w 2019 r. tym, zdecydował się walczyć o to, by reprezentować Partię Demokratyczną w wyścigu do Białego Domu. Ostatecznie, jak wiemy, przegrał rywalizację z Joe Bidenem i wycofał się z działań promujących jego osobę już w lutym br.

W czasie kampanii wyborczej promował jednak idee dochodu gwarantowanego (1000 USD dla każdego Amerykanina) i zastosowanie blockchaina w gospodarce. Proponował nawet stworzenie systemu do głosowania przez sieć, którym to ważną rolę ogrywałby blockchain.

Mało tego, twierdził też, że władze USA muszą szybko i mądrze uregulować rynek kryptowalut, bowiem jak na razie mocno tracą na tym polu, zwłaszcza gdy porówna się to, co dzieje się w USA, z tym, co ma miejsce w Azji.

Wiadomo już też, że za politykę gospodarczą w rządzie Bidena będzie odpowiadała Janet Yellen, której przypadnie niezwykle ważne zadanie odbudowy rynków po pandemii COVID-19. Jest ona jednak znana z krytykowania bitcoina.

Autor poleca też:

Christine Lagarde: UE podejmie decyzję w sprawie cyfrowego euro w styczniu 2021 r. Oszuści podszywają się pod znaną polską spółkę z rynku blockchaina – Blockchain Poland. Kryptowaluty, akcje, czy surowce? Trader21 sprawdza jakie aktywa warto wybrać w obliczu Covid-19
Czytaj więcej