Bitcoin pokona złoto, a wszystko na ziemi będzie wyceniane w BTC – mówi Max Keiser

7 months ago 15

Ponieważ cena bitcoina rośnie, gospodarze Keiser Report, Max Keiser i Stacy Herbert, dyskutowali o tym, jak największy na świecie fundusz zarządzający aktywami, BlackRock, w końcu przyznaje, że kryptowaluta może zająć miejsce złota.

Bitcoin może zając miejsce złota – sugeruje BlackRock.  O tym temacie dyskutowali Max Keiser i Stacy Herbert. Ten pierwszy twierdzi, że wszystko na świecie będzie wyceniane w BTC.

Max Keiser: bitcoin jest jak czarna dziura

Według Maxa, bitcoin jest czarną dziurą pieniędzy i zasysa wszystko.

Wszystkie pieniądze fiducjarne zostaną zassane przez bitcoina, złoto zostanie zassana przez bitcoina, wszystkie wartościowe rzeczy zostaną przyćmione przez bitcoina – twierdzi.

Mało tego, ponoć docelowo wszystko na świecie będzie wycenione w bitcoinach, „gdy zbliżamy się do hiperbitkoinizacji”.

Max podkreśla, że ​​nawet Mona Lisa będzie wyceniana w bitcoinach, a jajka Faberge będą sprzedawane w obligacjach wyrażonych w bitcoinach.

– Będzie to najbardziej poszukiwany towar w multiwersum – podsumowuje.

Bitcoin dziś

Dziś w za 1 BTC na rynku płaci się ok. 19 100 USD, co przekłada się na 4 proc. skoku ceny w skali 24 h i 7 proc. w ciągu tygodnia. Z kolei za 1 ETH, drugą najpopularniejszą kryptowalutę, należy uiścić już aż ok. 600 USD, czyli niemal tyle samo co wczoraj, ale aż 25 proc. więcej niż tydzień temu.

Ogólnie wzrosty kursu na rynku BTC sprawiły, że coraz częściej w sieci można usłyszeć mocno optymistyczne prognozy dot. ceny kryptowaluty. I faktycznie, bitcoin rozpoczyna chyba właśnie nową bańkę w swojej historii. Prognozowanie jednak tego, że za jakiś czas stanie się nowym złotem nadal należy uznać za czystą fantazję. Z drugiej strony dziś cyfrowe waluty stały się już częścią mainstreamu i wkrótce będą służyły do płatności za usługi i produkty. Umożliwi to nowa oferta PayPala, która w pełni startuje w styczniu na terenie USA.

Autor poleca też:

Christine Lagarde: UE podejmie decyzję w sprawie cyfrowego euro w styczniu 2021 r. Oszuści podszywają się pod znaną polską spółkę z rynku blockchaina – Blockchain Poland. Kryptowaluty, akcje, czy surowce? Trader21 sprawdza jakie aktywa warto wybrać w obliczu Covid-19
Czytaj więcej